Dziś w Telewizji Białoruś – ozonowanie!

W dzisiejszym dzienniku telewizyjnym powiedzieli:

„Niezwykły eksperyment białoruskich medyków. Białoruska służba zdrowia rozwija nowy kierunek – tak zwaną turystykę medyczną. Według prognoz specjalistów ten perspektywiczny kierunek powinien ściągnąć jeszcze więcej turystów przyjeżdżających do naszego kraju w celu leczenia.”

Po czym nastąpił reportaż o uroczystym otwarciu pierwszego i jedynego na Białorusi gabinetu dentystycznego, w którym można leczyć próchnicę metodą ozonowania. Komentarz – „niewiarygodne”, „unikalny aparat”, „zajmujemy się najnowszymi technologiami”.

 


Stomatolog ozonuje – na razie manekina

Dalej – znów o turystyce medycznej: „Poziom usług wysoki, a ceny niższe od 3 do 10 razy”. Ani słowa o liczbie zagranicznych pacjentów odwiedzających białoruską służbę zdrowia, ani o krajach z których przyjeżdzają. A ciekawie byłoby się dowiedzieć.

No i ani słowa o tym, że w Polsce od dobrych kilku lat istnieje co najmniej kilkadziesiąt gabinetów oferujacych ozonowanie zębów… (nawiasem mówiąc, znam przychodnię stomatologiczną, która zrezygnowała z ozonowania, bo podobno się nie sprawdza…?)

Nie żebym się wyśmiewała z zacofania technologicznego sąsiadów. Nie o to chodzi. Otóż w Polsce przy analogicznych okazjach w telewizji nigdy nie zapominają dodać gorzkiej uwagi w rodzaju „na Zachodzie takich zabiegów wykonuje się już tysiące”. Białoruska telewizja tworzy tymczasem bajeczną wirtualną rzeczywistość…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s