Statystyki turystyki

Blog wrongways.com podaje statystyki dotyczące ilości turystów odwiedzających Białoruś: W pierwszym kwartale 2006 roku na Białoruś przyjechało 36 tysięcy turystów, z czego 26 tysięcy do Mińska.

Teraz pora na kilka ciekawych porównań z sąsiadami.

Nie podano, ile osób przyjechało na Białoruś w ciągu całego 2005 roku – mogę z grubsza oszacować, że pewnie nie więcej niż 150 tysięcy. W tym samym czasie sąsiednią Łotwę odwiedziło 3.5 miliona turystów, Litwę – 2 miliony, a Polskę – 15.2 miliona!

Spróbujmy jeszcze podzielić te liczby przez wielkość poszczególnych krajów, a raczej przez ilość ich mieszkańców. Białorusi w 2005 roku przypadłby 1 zagraniczny turysta na 66 mieszkańców. Na Łotwie było więcej turystów, niż jest Łotyszy! 1 zagraniczny turysta przypadł na 0.65 Łotysza… Litwa – 1 turysta na 1.8 Litwina. Polska – 1 turysta na 2.5 Polaka.

Z kolei w tymże samym pierwszym kwartale 2006 roku za granicę wyjeżdżało 224 tysiące Białorusinów. A więc rocznie prawie co dziesiąty Białorusin wyjeżdża za granicę. Tymczasem w 2005 roku za granicę wyjechał statystycznie każdy Polak.


Źródła:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s